Жовтневі свята 2023 року

Жовтневі свята 2023 року


1 жовтня — свято Матері Слави. В цей день вшановують Матір Славу, яка вважається Покровою всіх українців. У Велесові йкнизі це описується так: «Б’є крилами Мати Слава і кличе нас, щоб ішли за землю нашу і билися за огнища племені нашого, бо ми є русичі!» Покровителями споконвіку вважалися ті Боги й Богині, які були рідними для народу — «по крові тіла» (Велесова Книга).

Після цього осіннього свята Мати Земля засинає на зиму та починає відпочивати.

1 жовтня – День Захисника України. Раніше День захисника припадав на 14 жовтня, але цього року дату свята перенесли на 1 жовтня з огляду на реформу церковного календаря.

1 жовтня – День вчителя. Встановлений ЮНЕСКО у 1994 році.

21 жовтня — Зворожини (Осінні Діди, Дідова Субота). День поминання померлих родичів, у який душі приходять  в гості до живих. Обов’язково готують поминальний обід до якого входять каша з маком, налисники, страви з грибів. Всі страви повинні бути гарячими та парувати, оскільки померлі можуть лише вдихнути пару від їжі.  Біля тарілок кладуть багато ложок, для кожного з предків.

Це свято називається Зворожини, тому що кожен живий не землі знає, що скоро «відправляться на Луки Сварожі».

Осінні діди завжди святкують у суботу.

27 жовтня — Мокоша осіння (Бабина П’ятниця). В цей день жінки вшановують покровительницю всіх жінок Богиню Мокошу. Це свято завжди припадає на п’ятницю.

В подарунок Мокоші жінки приносять прядиво та полотно. В цей день не можна прясти, шити. Оскільки душі померлих  відвідують своїх родичів і ненароком їх можна вколоти. А уже наступного ранку можна приступати до ткання та вишивання.

В Бабину п’ятницю вшановують усіх богинь Ладу, Дану, Живу, Лелю, Дану, Мокошу, Матір Славу. Також відбувається освячення квітів та плодів.

джерело

Коментарі ()

  Ви маєте авторизуватись, щоб залишити коментар.

  КОШИК

  Усього: 13000 грн.

  Оформити замовлення Оформити замовлення

  зв'язатися з нами

  Вкажіть ваші дані і ми зв'яжемося з вами, також можете зателефонувати або надіслати повідомлення!!!

  viber whatsapp telegram

  авторизація