При розкопках древніх поселень археологами були знайдені перші зубні щітки-палички з розжованим кінцем. Для чищення зубів використовували гілочки певного дерева, сік якого володів дезінфікуючими властивостями. Пізніше на Русі в обігу були зубні “мітли” – палички з пучком щетини на кінці, якими бояри користувалися після трапези. Зуби чистили також товченою крейдою і вологою ганчірочкою і навіть смолою. В народі був відомий ще один спосіб: Вугілля з березової деревини відмінно відбілює зуби. Ось тільки рот полоскати після такого чищення слід особливо ретельно. Виявляється зуби чистили свіжими травами влітку і сухими взимку. Просто зривали вподобану травинку і чистили нею зуби. Уявіть собі у наших предків була на кожен день нова «зубна паста». Зуби і десна отримували повний набір вітамінів, мікроелементів від самої матінки природи. Навіть і зараз сучасні люди приїхавши на природу часто зривають стеблинку і або чистять нею зуби або просто гризуть її.
РЕЦЕПТИ СУМІШЕЙ:
ПОРОШОК ІЗ КВАСЦІВ І ІМБИРЯ
Порошок, готується таким чином. Взяти квасці (10%) і імбир (90%). Змішати, розтовкти і розтерти в порошок. ЗОЛА Взяти золу з печі, очистити через сито від більших не пригорілих частинок. Виходить м’який порошок, як борошно, і цю золу втирають пальцем в зуби. При цьому треба намагатися, щоб вона не надто намокала від слини, тоді добре втирається. Потім змивають. Зуби виходять білосніжними і чистими. Правда білосніжність вони набувають не відразу після першої чистки, а з часом. Товченим деревним вугіллям з багаття можна чудово чистити зуби. Вугілля – не тільки абразив, а й відмінний знезаражувальний засіб, що знищує бактерії. Краще вугілля для чищення зубів – з липи. А якщо до вугілля додати висушені і подрібнене листя м’яти, то ваш зубний порошок буде до того ж не таким чорним і куди більш приємним на смак. Суміш сухих трав (липа, береза??, кора дуба, подорожник) перемішаний з деревною золою.
БІЛА ГЛИНА
Чищення зубів проводиться таким чином. Спочатку рот прополіскують водою кімнатної температури для того, щоб механічно, струменем води, змити скупчення слизу і залишки їжі. До склянки води рекомендується додати 1/4 чайної ложки питної соди, щоб полегшити розчинення слизу. Потім зубну щітка змочують водою, струшують і занурюють у зубний порошок таким чином, щоб до кінчиків щетинок у всій поверхні щітки пристала невелика кількість порошку. З метою виправлення неприємного для деяких смаку і запаху вологої глини до зубного порошку можна додати невелику кількість ефірного масла, наприклад, м’ятного. Зубний порошок повинен рівномірно і досить ретельно подрібнений.
НАСТІЙ ШАВЛІЇ І КРОПИВИ
Використовуйте настій шавлії і кропиви (у рівних частинах заливаєте гарячим окропом і хвилин 10-15 настій остигає. ЖИВИЦЯ Живиця з кедрових дерев (Жування смоли хвойних дерев). Використовували такий спосіб чищення в Сибірі. ЧЕБРЕЦЬ Дуже сильним дезинфікуючим засобом є чебрець. Візьміть сухе листя чебрецю їх потрібно ротовкти в порошок. Цим порошком чистіть зуби.
БОРОШНО З КОРІННЯ ІРИСУ
Коріння слід подрібнити і вісушити. Крім ірису хорошим засобом є і борошно з рослини хвоща. Хвощ зупіняє кровотечу і включає кремній, який володіє зміцнюючою дією та попережає карієс. Також почистити зуби можна твердими фруктами та овочами (яблуко, груша, морква, петрушка). Жування меду в стільниках так само прекрасно почистить ваші зуби. Також наші бабусі і дідусі чистили зуби частинками часнику, кам’яною сіллю (можна морською) крейдою, подрібненими травами. Який великий і здоровий раціон був у наших предків! І зуби були і тіла! У наш час зубна щітка має певну форму, проте виробники пропонують свої модифікації. Є щітки з синтетичних матеріалів, є з натуральною щетиною. Спеціалісти стверджують, що всередині натуральних щетинок є канали, в яких накопичуються мікроорганізми. Тому краще користуватися синтетичними щітками. До речі, зубну щітку слід на ніч поміщати в міцно спиртовмісну рідину: приблизно 70% патогенних дріжджових грибків мешкають в роті людини, накопичуючись на зубній щітці, і без дотримання елементарних заходів обережності люди інфікують хвороботворними бактеріями себе знову і знову. Навіть якщо захворювання не розвивається, продукти життєдіяльності грибків, що знаходяться на щетині, потрапляють при чищенні зубів в кров і послаблюють організм. Тому спирт вбиває бактерії.
Джерело: http://spadok.org.ua/zilnytstvo/chym-chystyly-zuby-nashi-predky © СПАДЩИНА ПРЕДКІВ
Коментарі ()
Ви маєте авторизуватись, щоб залишити коментар.